Ημέρα
|
Ώρα
|
ΣΧΗΜΑ
|
ΕΡΓΟ
|
Αίθουσα
|
Άλμπουμ παράστασης |
Πέμπτη
13/10
|
20.00
|
Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» |
«Κοντζές και Διωματάρης» του Γιάννη Νιωτάκη |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
Παρασκευή
14/10
|
18.00
|
Εγκαίνια εκθέσης κοστουμιών Θεατρικής Ομάδας Καλύμνου
|
«Gallery» Πεζόδρομος Πατήθριες – Πόθια |
|
19.00
|
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ
|
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
19.30
|
acTa – Θεατρικό Εργαστήρι Κω |
«Χαροτολογώντας» σύνθεση acTa |
|
21.30
|
Καλύμνικο γλέντι στο Βαθύ
|
|
Σάββατο
15/10
|
11.00
|
Σύλλογος Γυναικών Χίου |
«Η θλιμμένη μαριονέτα» της Φένιας Μάγιου |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
13.00
|
Παρέλαση θεατρικών ομάδων στην πόλη
|
18.00
|
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου |
«Το αταίριαστο ζευγάρι» του Νηλ Σάιμον |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
21.00
|
Θεατρική Ομάδα Χίου |
«Ρε, πού πάμε;» μονόπρακτα των Δ. Κεχαΐδη, Ν. Περέλη, Κ. Μουρσελά |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
Κυριακή
16/10
|
11.00
|
Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «ΑΠΟΛΛΩΝ» |
«Κωμοδύσσεια» της Μαρίας Κίτρα |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
18.00
|
Θεατρική Σκηνή των Παραλόγων |
«Τρία μονόπρακτα» του Άντον Τσέχωφ |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
21.00
|
Πολιτιστικός Σύλλογος Χρουσσών – Θεατρική Ομάδα |
«Οίκος Ενοχής» των Μ. Ρέππα – Θ. Παπαθανασίου |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
Δευτέρα
17/10
|
10.00
|
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις
|
Elena Village |
|
18.00
|
Θεατρική Ομάδα Πάτμου |
«Το δείπνο των ηλιθίων» του Francis Veber |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
21.00
|
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» |
«Γκρουπ Θέραπι» του Laurent Baffie |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
Τρίτη
18/10
|
17.00
|
Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) |
«Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη |
Ανοιχτό Θέατρο Χώρας |
|
20.00
|
Θεατρική Ομάδα DUENDE |
«Το μαύρο κουτί» του Γιώργου Ηλιόπουλου |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
Τετάρτη
19/10
|
10.00
|
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις
|
Elena Village |
|
18.00
|
Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» |
«Μόλις χώρισα» του Βασίλη Μυριανθόπουλου |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
21.00
|
Θεατρική Ομάδα Τήνου «Θεατροποιείο» |
«Υπό έλεγχο» του Frederic Soontag |
Θεατράκι του Δήμου |
|
23.00
|
Variete από τη Θεατρική Ομάδα Καλύμνου
|
Bar del mar |
|
Πέμπτη
20/10
|
11.00
|
Αρχαιολογικός περίπατος στην πόλη και τα μουσεία
|
|
20.00
|
Θεατρική Ομάδα Σάμου |
«Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
23.00
|
ΜΕΑΣ Λήμνος |
«Κόκκινο βελούδο» των Sam Bobrick – Ron Clark |
Θεατράκι του Δήμου |
|
Παρασκευή
21/10
|
10.00
|
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις
|
Elena Village |
|
12.00
|
Πατμιακή Σκηνή |
«Η κοιμωμένη ξύπνησε» της Ξ. Καλογεροπούλου – Θ. Μοσχόπουλου |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
20.00
|
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» |
«BENT» του Μάρτιν Σέρμαν |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
23.00
|
ΜΕΑΣ Λήμνος |
«Κόκκινο βελούδο» των Sam Bobrick – Ron Clark |
Θεατράκι του Δήμου |
|
Σάββατο
22/10
|
12.00
|
Διασκευή του παραμυθιού του Αντώνη Παπαθεόδουλου «Οι καλοί και οι κακοί ιππότες» από τη Θ.Ο.Κ. στο κάστρο της Χρυσοχεριάς
|
|
18.00
|
«Νηρέας» Πάρου |
«4 δωμάτια» σε διασκευή Ασπασίας Κωβαίου |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
21.00
|
Λαϊκή Σκηνή Άνδρου |
«Οι Φόνισσες της Παπαδιαμάντη» των Α. Ρήγα και Δ. Αποστόλου |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
23.30
|
Αιγαιοπελαγίτικη Συνάντηση Χορών & Γεύσεων
|
|
Κυριακή
23/10
|
10.00
|
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις
|
Elena Village |
|
18.00
|
Προοδευτική Εκπολιτιστική Κοινωνική Ένωση Βροντάδου (ΠΕΚΕΒ) |
«Σουσου… δ(η)είγματα» της Ηρώς Αναστασάκη |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|
|
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ
|
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|
21.00
|
Αναγνωστήριο Αγιάσου Λέσβου «Η Ανάπτυξη» – Πειραματική Σκηνή |
«Το μεγάλο μας τσίρκο» του Ι. Καμπανέλλη |
Χώρος Έκφρασης Καλύμνου (πρώην «By night») |
|