19η Συνάντηση
Τόπος: Μήλος
Ημερομηνία: 27 Οκτωβρίου – 4 Νοεμβρίου 2006
Συμμετοχή: 19 Ομάδες
Διοργάνωση:
- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
- ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΔΗΜΟΣ ΜΗΛΟΥ
Πρόγραμμα Παραστάσεων
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
Άλμπουμ παράστασης |
Παρασκευή |
18.00 |
Πειραματική Σκηνή Μήλου | «Ξενοδοχείο ο παράδεισος» Ζ. Φεντώ | Πολιτιστικό Κέντρο Αδάμαντα | |
20.00 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου | «Το φάντασμα της Όπερας» Ζ. Κοκτώ «Αυτός και το παντελόνι του» Ι. Καμπανέλλη |
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
21.30 |
Θεατρικός Όμιλος Άνδρου | «Στου Λινάρδου την ταβέρνα» Β. Κοκότη | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | ||
Σάββατο |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» | «Λίστα γάμου» Δ. Χαριτόπουλου | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
20.30 |
Τελετή έναρξης |
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
|||
21.00 |
Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου – Θεατρική Ομάδα | «Το όνειρο του Δεκαήμερου» Γ. Θεοτοκά | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
Κυριακή |
21.00 |
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Απόλλων» | «Το σπίτι της Μπερνάρντα Άλμπα» Φ. Γκ. Λόρκα | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
|
Δευτέρα |
18.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου | «Δον Καμίλο» Σ. Πατατζή | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
21.00 |
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» | «PLAY ON» Ρικ Άμποτ | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
Τρίτη |
18.00 |
Μ.Ε.Α.Σ. «Λήμνος» Θεατρική Ομάδα | «Γυναίκες στα χιόνια» Α. & Κ. Κούφαλη | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Χίου | «Παραμύθι χωρίς όνομα» Ι. Καμπανέλλη | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
Τετάρτη |
11.00 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου Θεατρική ομάδα |
«Το λουρί του Σωκράτη» Δ. Ποταμίτη | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
|
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου | «Γάμοι κηδείες και ..άλλες τελετές» Α. Τσέχωφ, Μπ. Μπρεχτ, Π. Μάτεσι | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | ||
Πέμπτη |
18.00 |
Αδελφότητα Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» | «Σαλής ο μαύρος βαρκάρης» Ε. Μερκενίδου | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
21.00 |
«Τέχνη» Πάτμου | «ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ Η μακαρίτισσα η Μητέρα της κυρίας» Ζ. Φεντώ | Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
Παρασκευή |
10.00 |
Θεατρικός Όμιλος Νάξου «Ο Διόνυσος» |
«Το όνειρο του σκιάχτρου» Ε. Τριβιζά |
Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
18.00 |
Πατμιακή Σκηνή | «Η απωλεσθείς κόρη» Μποστ | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | ||
21.00 |
«Θεατρικό Εργαστήρι» ΔΕΠΤΑM Δήμου Μυτιλήνης | «Τα μωρά τα φέρνει ο πελαργός» Μ. Ρέππα –Θ. Παπαθανασίου |
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
Σάββατο |
18.00 |
Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) | «Τα παντρολογήματα» Γκόγκολ | Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου | |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου | «Η θαυμαστή Μπαλωματού» Φ. Γκ. Λόρκα |
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |
||
22.30 |
Τελετή λήξης |
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου «Γ. Ηλιόπουλος» |