16η Συνάντηση
Τόπος: Λήμνος
Ημερομηνία: 10-20 Οκτωβρίου 2003
Συμμετοχή: 21 Ομάδες
Διοργάνωση:
- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
- ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΔΗΜΟΣ ΜΥΡΙΝΑΣ ΛΗΜΝΟΥ
- ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΛΑΪΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Πρόγραμμα Παραστάσεων
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
Παρασκευή |
20.00 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
Θέατρο «Μαρούλα» | |
21.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Ν. Ροδόπης «Γυναίκα και Δημιουργία» | «Νεφέλες» του Αριστοφάνη | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Σάββατο |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Πνευματικού Κέντρου Οινουσσών «Γεώργιος Χ. Λεμός» | «Ψάχνοντας για κορόιδα» του Ευγένιου Λαμπίς | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης Φ.Ο.Μ. «Ο Θεόφιλος» | «Αποκάλυψις» (δραματοποίηση Α. Σεφτελή) | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Κυριακή |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα «Τέχνη» Πάτμου | «Ο Πατέρας» του Αυγούστου Στρίντμπεργκ | Θέατρο «Μαρούλα» |
Δευτέρα |
18.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου | «Ο Πρωτευουσιάνος» του Γεώργιου Ρούσσου | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» | «Βότκα Μολότωφ» του Α. Τσέχωφ – Ν. Σάιμον | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Τρίτη |
18.00 |
Αναγνωστήριο Αγιάσου «η Ανάπτυξη» (Λέσβος) | «Ιφιγένεια εν μαύροις» του Δ. Ψαθά | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Καλύμνου | «Ο Έβρος απέναντι» των Θ. Παπαθανασίου – Μ. Ρέππα | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Τετάρτη |
12.00 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου | «Ο πόλεμος της κουτσουλιάς» του Ε. Τριβιζά | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
18.00 |
«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω | «Μόνο Λόγοι…» | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» | |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου | «Τι είδε ο μπάτλερ» του Τζο Όρτον | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Πέμπτη |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου | «Χορεύοντας με τη μοναξιά» (Θεατρικά Μονόπρακτα) | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος | «Το Φως του Γκαζιού» του Πάτρικ Χάμιλτον | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Παρασκευή |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυκόνου (ΔΕΠΑ Δήμου Μυκόνου) | «Χάρολντ και Μωντ» της Ξένιας Καλογεροπούλου | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Χίου | «Ένας επιθεωρητής έρχεται» του Τζ. Μπ. Πρίσλεϋ | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Σάββατο |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου | «Ο Μορμόλης» του Ρ. Χάχφελντ | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Πατμιακή Σκηνή | «Μαύρη Κωμωδία» του Π. Σάφφερ | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Κυριακή |
18.00 |
Θεατρικός Όμιλος Πανεπιστημίου Κύπρου | «Το Σκλαβί» της Ξένιας Καλογεροπούλου | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» | «Ολόκληρος ο Σαίξπηρ… σε μια ώρα» των Borgeson, Long & Singer | Θέατρο «Μαρούλα» | |
Δευτέρα |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Πάτμου | «Η Τελετή» του Παύλου Μάτεσι | Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα» |
20.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» | «Η Φαύστα» του Μποστ | Θέατρο «Μαρούλα» | |
21.30 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
Θέατρο «Μαρούλα» |