14η Συνάντηση
Τόπος: Κως
Ημερομηνία: 5-14 Οκτωβρίου 2001
Συμμετοχή: 26 Ομάδες
Διοργάνωση:
- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
- ΔΗΜΟΣ ΚΩ
Πρόγραμμα Παραστάσεων
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
Παρασκευή |
18.30 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
19.00 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου | «Η Βεγγέρα» του Η. Καπετανάκη | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
21.30 |
Ε.Θ.Ο Καλλονής Λέσβου | «Ο Κουνενές» του Κ. Πρετεντέρη | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
Σάββατο |
18.00 |
Θεατρικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Απόλλων» | «Ο Τελευταίος Πόλεμος» του Γ. Θεοτοκά | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου | «Τα παντρολογήματα» του Ν. Γκόγκολ | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
Κυριακή |
17.00 |
Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Μυτιλήνης | «Ανέβα στη στέγη να φάμε το σύννεφο» του Γ. Ξανθούλη | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου | «Μόνο Λόγοι…» | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
Θεατρικό Τμήμα Πνευματικού Κέντρου Δήμου Οινουσσών «Γ. Χ. Λεμός» | «Ματωμένος Γάμος» του Φ. Γκ. Λόρκα | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Δευτέρα |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» | «Οι εκτελεστές» του Γ. Σκούρτη | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Θεατρική Ομάδα Χίου | «Κλέψε λιγότερο» του Ντάριο Φο | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
Αναγνωστήριο Αγιάσου «η Ανάπτυξη» | «Του νεκρού αδερφού» | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Τρίτη |
17.00 |
Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» | «Οίκος Ευγηρίας» του Μ. Κορρέ | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Φ. Ε. Ξάνθης «Οδός Ονείρων» | «Αφησέ με να έρθω μαζί σου» (μονόπρακτα) | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» | «Μήδεια» του Μποστ | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Τετάρτη |
17.00 |
Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος | «Το αταίριαστο ζευγάρι» του Ν. Σάιμον | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Θ.Ο.Π.Σ. Κεφάλου | «Χειμερινές Διακοπές» του Ν. Φρήμαν | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω | «Όρνιθες» του Αριστοφάνη | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Πέμπτη |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» | «Η κλεψά» της Ρ. Ορφανουδάκη | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου | «Η κόμισσα της φάμπρικας» των Γιαλαμά – Πρετεντέρη | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάξου «Ο Διόνυσος» | «Η τραπεζαρία» του Α. Ρ. Γκέρνεϋ | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Παρασκευή |
17.00 |
Θ. Ο. Αγ. Μαρίνας Ξυλιάτου – ΚΥΠΡΟΣ | «Φωνάζει ο κλέφτης» του Δ. Ψαθά | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Θεατρική Ομάδα Πάτμου | «Ο επιθεωρητής έρχεται» του Τ. Πρίσλεϋ | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
22.00 |
Πατμιακή Σκηνή | «Η φαλακρή τραγουδίστρια» του Ε. Ιονέσκο | Ρωμαϊκό Ωδείο | |
Σάββατο |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα «Τέχνη» Πάτμου | «Επέτειος, Αρκούδα, Πρόταση γάμου» του Α. Τσέχωφ | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
19.30 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου | «Ένας ιππότης για τη Βασούλα» των Γιαλαμά – Πρετεντέρη | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ | |
Κυριακή |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Καλύμνου | «Ροζ Μολότωφ» του Θ. Παπαθανασίου – Μ. Ρέππα | Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυκόνου (ΔΕΠΑ Δήμου Μυκόνου) | «Λα Νόνα» των Ρομπέρτο Κόσσα | Θερινός ΟΡΦΕΑΣ |