20ή Συνάντηση
Τόπος: Σύρος
Ημερομηνία: 5-14 Οκτωβρίου 2007
Συμμετοχή: 26 Ομάδες
Διοργάνωση:
- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ, ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
- ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΔΗΜΟΣ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ
Με την υποστήριξη του:
- ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ
Πρόγραμμα Παραστάσεων
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
|
Παρασκευή |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα Τήνου | «Κου Κου» Ζωρζ Φεϋντώ | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.30 |
Πνευματικό Κέντρο Δήμου Κω –Θεατρική Ομάδα | «Άμλετ ο Β» Σάμουελ Μπόμπρικ | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
«Τέχνη» Πάτμου | «Ο θάνατος και η κόρη» Άριελ Ντόρφμαν | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Σαββάτο |
18.00 |
Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Δήμου Μυτιλήνης | «Γυναίκα Λούζερ» Βίλλυ Σωτηροπούλου | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | |
20.00 |
Εγκαίνια έκθεσης κοστουμιών και αναμνηστικού υλικού | 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ | Πνευματικό Κέντρο Δήμου Ερμούπολης | ||
20.30 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
Θέατρο «Απόλλων» | |||
21.30 |
Κοινή μουσικοθεατρική παράσταση των θιάσων του Αιγαίου | «20 χρόνια στη σκηνή…» | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Κυριακή |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα Καλύμνου | «Αγγέλα» Γιώργου. Σεβαστίκογλου | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου | «Δεν είμαι εγώ» Γρηγορίου Ξενόπουλου | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» | «Το λεωφορείο» Στανισλάβ. Στρατίεβ | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Δευτέρα |
11.30 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου | «Ο Ασχημάνθρωπος» Μαίρης Σιδηρά | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
17.30 |
ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ |
Πινακοθήκη Κυκλάδων | |||
19.30 |
Λαϊκό Θέατρο Αγλαντζιάς Κύπρου | «Παντρειά με…δόσεις» Μολιέρου | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου | «Οκτώ γυναίκες κατηγορούνται» Ρομπέρ Τομά | Θέατρο «Απόλλων» | ||
24.00 |
Μονόλογοι από τη Θεατρική Ομάδα Σάμου | ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΟΤΑΝ ΝΥΧΤΩΝΕΙ |
Καφέ ΜΕΓΑΡΟΝ | ||
Τρίτη |
11.00 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου (Θεατρική ομάδα) | «Το όνειρο του Ρο» Στ. Μιχαηλίδου | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.30 |
Αναγνωστήριο Αγιάσου Λέσβου «Η Ανάπτυξη» | «Μήδεια» Μποστ | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | ||
21.30 |
Φιλοτεχνικός Όμιλος Μυτιλήνης «Ο Θεόφιλος» | «Πάρτι γενεθλίων» Χάρολντ. Πίντερ | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Τετάρτη |
17.00 |
Θεατρική Ομάδα Α.Μ.Ε.Σ. «ΝΗΡΕΑΣ» Πάρου | «Κομμάτια και θρύψαλα» Γ. Σκούρτη | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.30 |
Θεατρικός Όμιλος Μήλου | «Ρωμαίος και Ιουλιέτα» Μποστ | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» | «Ο Αη Βασίλης είναι σκέτη λέρα» Ζοζιάν Μπαλασκό | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Πέμπτη |
19.00 |
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΠΟΣΤ |
Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
20.00 |
ΔΕΠΠΑ Μυκόνου – Θεατρική Ομάδα | «Όλος ο Μποστ σε μια ώρα» | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Γαλησσά» | «Μιας πεντάρας νιάτα» Κώστα Πρετεντέρη» | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Παρασκευή |
17.00 |
Πατμιακή Σκηνή | «Η απολεσθείς κόρη» Μποστ |
Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.30 |
Αδελφότητα Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» | «…και καλά ξεμπερδέματα» Γιάννη Νιωτάκη | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Απόλλων» | «Εκκλησιάζουσες» Αριστοφάνη | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Σαββάτο |
17.00 |
Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) | «Οίκος ευγηρίας η ευτυχισμένη δύσις» Μανώλη Κορρέ | Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου | |
19.30 |
Θεατρική Ομάδα Πάτμου | «Με δύναμη από την Κηφισιά» Δ. Κεχαϊδη & Ε. Χαβιάρα | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | ||
21.30 |
Θεατρική Ομάδα Χίου | «Η Δράκαινα» του Δημήτρη Μπόγρη | Θέατρο «Απόλλων» | ||
Κυριακή |
19.00 |
Θεατρική ομάδα DUENDE | «Ο Δράκος» Ευγένειου Σβαρτς | Κινηματοθέατρο «Παλλάς» | |
21.00 |
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ |
Θέατρο «Απόλλων» | |||
21.30 |
Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνου Θεατρική Ομάδα «Λαϊκή Σκηνή» | «Κύκλωπας» Ευριπίδη | Θέατρο «Απόλλων» |