21η Συνάντηση
Τόπος: Μυτιλήνη
Ημερομηνία: 3-12 Οκτωβρίου 2008
Συμμετοχή: 22 Ομάδες
Διοργάνωση:
- ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
- ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
- ΔΗΜΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
Πρόγραμμα Παραστάσεων
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
Άλμπουμ παράστασης |
Παρασκευή |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Καλύμνου | «Το Μιρμιζέλι» του Γιάννη Κουλλιά | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
20.00 |
Εγκαίνια έκθεσης ζωγραφικής της Μαρίας Καλλιπολίτη |
Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | |||
20.30 |
ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ |
Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | |||
21.00 |
Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Δήμου Μυτιλήνης | «Ο κύκλος με την κιμωλία» του Μπ. Μπρεχτ | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Σαββάτο |
17.00 |
Αφιέρωμα στον Μπρεχτ | «Για τον «φτωχό» Μπ. Μπ.» | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου | «Λα Νόνα» του Ρ. Κόσσα | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | ||
21.00 |
Φιλοτεχνικός Όμιλος Μυτιλήνης «Ο Θεόφιλος» | «Δον Κιχώτης» του Μιγκέλ ντε Θερβάντες | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Κυριακή |
17.00 |
«Τέχνη» Πάτμου | «7 Ρίχτερ» του Μπεσίτ Ακ | Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης ΦΟΜ «Ο Θεόφιλος» | |
19.00 |
ΔΕΠΠΑ Μυκόνου – Θεατρική Ομάδα | «Τα κατά Αριστοφάνη» του Πολύκαρπου Πολυκάρπου | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | ||
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» | «Ζωή» του Τάκη Χατζηαναγνώστου | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Δευτέρα |
17.00 |
Μια αυτοσχέδια παράσταση από τη Πειραματική Σκηνή Μήλου | «Από μέσα προς τα έξω» | Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης ΦΟΜ «Ο Θεόφιλος» | |
19.00 |
Θεατρική ομάδα DUENDE | «Η Φαλακρή τραγουδίστρια» του Ε. Ιονέσκο και «Οι βλαβερές συνέπειες του καπνού» του Α. Τσέχωφ | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | ||
21.00 |
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» | «SING ON» του Ρικ Άμποτ | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Τρίτη |
18.00 |
Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Γαλησσά» | «Το φιόρο του λεβάντε» του Γρ. Ξενόπουλου | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | |
21.30 |
Θεατρική Ομάδα Χίου | «Ο Όρκος» του Ζαχαρία Παπαντωνίου | Κινηματοθέατρο Αναγνωστηρίου Αγιάσου | ||
Τετάρτη |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Κινηματογραφικής Λέσχης Τήνου | «Ο Έβρος απέναντι» των Θ. Παπαθανασίου -Μ. Ρέππα | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου | «Φρεναπάτη» του Τ. Κουσνέρ | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Πέμπτη |
18.00 |
Προβολή ταινίας | «Χρονικό μιας Συνάντησης» του Γιάννη Νικολάου | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
20.00 |
Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου | «17 φορές γυναίκα» του Γ. Γαλάντη | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
23.00 |
Μετεπιθεώρηση από μέλη της ΟΕΘΑ | «Γέλως και κλάμα» | Μπαρ CALDO | ||
Παρασκευή |
17.00 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου (Θεατρική ομάδα) | «Τζι-τζιμιτζιχοτζιριά» της Στέλλας Μιχαηλίδου | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | |
20.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» | «Η τύχη της Μαρούλας» του Δημήτρη Κορομηλά | Δημοτικό Θέατρο Καλλονής | ||
21.30 |
Θεατροποιημένο δρώμενο από τον Ερασιτεχνικό Όμιλο Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) | «Παραδοσιακός αρραβώνας» | Πλατεία Καλλονής | ||
Σαββάτο |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Σύρου «ΜΠΑΣΤΙΑΣ» | «Δέκα μικροί νέγροι» της Αγκάθα Κρίστι | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
21.00 |
«Λαϊκή Σκηνή» Μ.Ε.Α.Σ. «ΛΗΜΝΟΣ» | «Τα κόκκινα φανάρια» του Αλέκου Γαλανού | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | ||
Κυριακή |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Α.Μ.Ε.Σ. «ΝΗΡΕΑΣ» Πάρου | «Το φάντασμα του κυρίου Ραμόν Νοβάρο» του Παύλου Μάτεσι | Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ» | |
20.30 |
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ |
Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης | |||
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου | «Τρομεροί γονείς» του Ζαν Κοκτώ | Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης |