21η Συνάντηση 

Τόπος: Μυτιλήνη
Ημερομηνία: 3-12 Οκτωβρίου 2008
Συμμετοχή: 22 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
  • ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
[real3dflipbook id=”4″]

Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Άλμπουμ παράστασης

Παρασκευή
3/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Το Μιρμιζέλι» του Γιάννη Κουλλιά Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

20.00

Εγκαίνια έκθεσης ζωγραφικής της Μαρίας Καλλιπολίτη 

Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

20.30

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

21.00

Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Δήμου Μυτιλήνης  «Ο κύκλος με την κιμωλία» του Μπ. Μπρεχτ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Σαββάτο
4/10

17.00

Αφιέρωμα στον Μπρεχτ «Για τον «φτωχό» Μπ. Μπ.» Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

18.00

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Λα Νόνα» του Ρ. Κόσσα Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

21.00

Φιλοτεχνικός Όμιλος Μυτιλήνης «Ο Θεόφιλος» «Δον Κιχώτης» του Μιγκέλ ντε Θερβάντες  Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Κυριακή
5/10

17.00

«Τέχνη» Πάτμου «7 Ρίχτερ» του Μπεσίτ Ακ Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης ΦΟΜ «Ο Θεόφιλος»

19.00

ΔΕΠΠΑ Μυκόνου – Θεατρική Ομάδα «Τα κατά Αριστοφάνη» του Πολύκαρπου Πολυκάρπου Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

21.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» «Ζωή» του Τάκη Χατζηαναγνώστου Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Δευτέρα
6/10

17.00

Μια αυτοσχέδια παράσταση από τη Πειραματική Σκηνή Μήλου «Από μέσα προς τα έξω» Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης ΦΟΜ «Ο Θεόφιλος»

19.00

Θεατρική ομάδα DUENDE  «Η Φαλακρή τραγουδίστρια» του Ε. Ιονέσκο και «Οι βλαβερές συνέπειες του καπνού» του Α. Τσέχωφ Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

21.00

Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «SING ON» του Ρικ Άμποτ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Τρίτη
7/10

18.00

Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Γαλησσά» «Το φιόρο του λεβάντε» του Γρ. Ξενόπουλου Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

21.30

Θεατρική Ομάδα Χίου «Ο Όρκος» του Ζαχαρία Παπαντωνίου Κινηματοθέατρο Αναγνωστηρίου Αγιάσου

Τετάρτη
8/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Κινηματογραφικής Λέσχης Τήνου «Ο Έβρος απέναντι» των Θ. Παπαθανασίου -Μ. Ρέππα Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

21.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Φρεναπάτη» του Τ. Κουσνέρ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Πέμπτη
9/10

18.00

Προβολή ταινίας «Χρονικό μιας Συνάντησης» του Γιάννη Νικολάου Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

20.00

Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου «17 φορές γυναίκα» του Γ. Γαλάντη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

23.00

Μετεπιθεώρηση από μέλη της ΟΕΘΑ «Γέλως και κλάμα» Μπαρ CALDO

Παρασκευή
10/10

17.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου (Θεατρική ομάδα) «Τζι-τζιμιτζιχοτζιριά» της Στέλλας Μιχαηλίδου Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

20.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» «Η τύχη της Μαρούλας» του Δημήτρη Κορομηλά Δημοτικό Θέατρο Καλλονής

21.30

Θεατροποιημένο δρώμενο από τον Ερασιτεχνικό Όμιλο Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) «Παραδοσιακός αρραβώνας» Πλατεία Καλλονής

Σαββάτο
11/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Σύρου «ΜΠΑΣΤΙΑΣ» «Δέκα μικροί νέγροι» της Αγκάθα Κρίστι Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

21.00

«Λαϊκή Σκηνή» Μ.Ε.Α.Σ. «ΛΗΜΝΟΣ» «Τα κόκκινα φανάρια» του Αλέκου Γαλανού Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Κυριακή
12/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Α.Μ.Ε.Σ. «ΝΗΡΕΑΣ» Πάρου «Το φάντασμα του κυρίου Ραμόν Νοβάρο» του Παύλου Μάτεσι Κινηματοθέατρο «ΑΡΙΩΝ»

20.30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

21.00

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Τρομεροί γονείς» του Ζαν Κοκτώ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης