20ή Συνάντηση 

Τόπος: Σύρος
Ημερομηνία: 5-14 Οκτωβρίου 2007
Συμμετοχή: 26 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ, ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
  • ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

Με την υποστήριξη του:

  • ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΔΗΜΟΥ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Παρασκευή
5/10

17.00

Θεατρική Ομάδα Τήνου «Κου Κου» Ζωρζ Φεϋντώ Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.30

Πνευματικό Κέντρο Δήμου Κω –Θεατρική Ομάδα «Άμλετ ο Β» Σάμουελ Μπόμπρικ Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

«Τέχνη» Πάτμου «Ο θάνατος και η κόρη» Άριελ Ντόρφμαν Θέατρο «Απόλλων»

Σαββάτο
6/10

18.00

Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Δήμου Μυτιλήνης «Γυναίκα Λούζερ» Βίλλυ Σωτηροπούλου Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

20.00

Εγκαίνια έκθεσης κοστουμιών και αναμνηστικού υλικού 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Πνευματικό Κέντρο Δήμου Ερμούπολης

20.30

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Θέατρο «Απόλλων»

21.30

Κοινή μουσικοθεατρική παράσταση των θιάσων του Αιγαίου «20 χρόνια στη σκηνή…» Θέατρο «Απόλλων»

Κυριακή
7/10

17.00

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Αγγέλα» Γιώργου. Σεβαστίκογλου Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.00

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Δεν είμαι εγώ» Γρηγορίου Ξενόπουλου Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» «Το λεωφορείο» Στανισλάβ. Στρατίεβ Θέατρο «Απόλλων»

Δευτέρα
8/10

11.30

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Ο Ασχημάνθρωπος» Μαίρης Σιδηρά Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

17.30

ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ
«Θεατρικές Αναζητήσεις στο Αιγαίο»
Προβολή ταινίας του Λάκη Παπαστάθη

Πινακοθήκη Κυκλάδων

19.30

Λαϊκό Θέατρο Αγλαντζιάς Κύπρου «Παντρειά με…δόσεις» Μολιέρου Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Οκτώ γυναίκες κατηγορούνται» Ρομπέρ Τομά Θέατρο «Απόλλων»

24.00

Μονόλογοι από τη Θεατρική Ομάδα Σάμου ΣΟΥ ΜΙΛΩ ΟΤΑΝ ΝΥΧΤΩΝΕΙ

Καφέ ΜΕΓΑΡΟΝ

Τρίτη
9/10

11.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου (Θεατρική ομάδα) «Το όνειρο του Ρο» Στ. Μιχαηλίδου Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.30

Αναγνωστήριο Αγιάσου Λέσβου «Η Ανάπτυξη» «Μήδεια» Μποστ Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

21.30

Φιλοτεχνικός Όμιλος Μυτιλήνης «Ο Θεόφιλος»  «Πάρτι γενεθλίων» Χάρολντ. Πίντερ Θέατρο «Απόλλων»

Τετάρτη
10/10

17.00

Θεατρική Ομάδα Α.Μ.Ε.Σ. «ΝΗΡΕΑΣ» Πάρου «Κομμάτια και θρύψαλα» Γ. Σκούρτη Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.30

Θεατρικός Όμιλος Μήλου «Ρωμαίος και Ιουλιέτα» Μποστ Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «Ο Αη Βασίλης είναι σκέτη λέρα» Ζοζιάν Μπαλασκό Θέατρο «Απόλλων»

Πέμπτη
11/10

19.00

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΠΟΣΤ
Ομιλία Αντώνη Βογιατζή

Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

20.00

ΔΕΠΠΑ Μυκόνου – Θεατρική Ομάδα «Όλος ο Μποστ σε μια ώρα» Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου “Γαλησσά” «Μιας πεντάρας νιάτα» Κώστα Πρετεντέρη” Θέατρο «Απόλλων»

Παρασκευή
12/10

17.00

Πατμιακή Σκηνή «Η απολεσθείς κόρη»
Μποστ
Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.30

Αδελφότητα Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» «…και καλά ξεμπερδέματα» Γιάννη Νιωτάκη Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Απόλλων» «Εκκλησιάζουσες» Αριστοφάνη Θέατρο «Απόλλων»

Σαββάτο
13/10

17.00

Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) «Οίκος ευγηρίας η ευτυχισμένη δύσις» Μανώλη Κορρέ Αμφιθέατρο 4ου Δημοτικού Σχολείου

19.30

Θεατρική Ομάδα Πάτμου «Με δύναμη από την Κηφισιά» Δ. Κεχαϊδη & Ε. Χαβιάρα Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.30

Θεατρική Ομάδα Χίου «Η Δράκαινα» του Δημήτρη Μπόγρη Θέατρο «Απόλλων»

Κυριακή
14/10

19.00

Θεατρική ομάδα DUENDE «Ο Δράκος» Ευγένειου Σβαρτς Κινηματοθέατρο «Παλλάς»

21.00

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Θέατρο «Απόλλων»

21.30

Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνου Θεατρική Ομάδα «Λαϊκή Σκηνή» «Κύκλωπας» Ευριπίδη Θέατρο «Απόλλων»