19η Συνάντηση 

Τόπος: Μήλος
Ημερομηνία: 27 Οκτωβρίου – 4 Νοεμβρίου 2006
Συμμετοχή: 19 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
  • ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΜΗΛΟΥ
[real3dflipbook id=”6″]

Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Άλμπουμ παράστασης

Παρασκευή
27/10

18.00

Πειραματική Σκηνή Μήλου «Ξενοδοχείο ο παράδεισος» Ζ. Φεντώ Πολιτιστικό Κέντρο Αδάμαντα

20.00

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Το φάντασμα της Όπερας» Ζ. Κοκτώ
«Αυτός και το παντελόνι του» Ι. Καμπανέλλη
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

21.30

Θεατρικός Όμιλος Άνδρου «Στου Λινάρδου την ταβέρνα» Β. Κοκότη Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

Σάββατο
28/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» «Λίστα γάμου» Δ. Χαριτόπουλου Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

20.30

Τελετή έναρξης

Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

21.00

Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Χίου – Θεατρική Ομάδα «Το όνειρο του Δεκαήμερου» Γ. Θεοτοκά Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Κυριακή
29/10

21.00

Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Απόλλων» «Το σπίτι της Μπερνάρντα Άλμπα» Φ. Γκ. Λόρκα Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Δευτέρα
30/11

18.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου «Δον Καμίλο» Σ. Πατατζή Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

21.00

Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «PLAY ON» Ρικ Άμποτ Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Τρίτη
31/10

18.00

Μ.Ε.Α.Σ. «Λήμνος» Θεατρική Ομάδα «Γυναίκες στα χιόνια» Α. & Κ. Κούφαλη Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

21.00

Θεατρική Ομάδα Χίου «Παραμύθι χωρίς όνομα» Ι. Καμπανέλλη Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Τετάρτη
1/11

11.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου
Θεατρική ομάδα
«Το λουρί του Σωκράτη» Δ. Ποταμίτη Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

21.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Γάμοι κηδείες και ..άλλες τελετές» Α. Τσέχωφ, Μπ. Μπρεχτ, Π. Μάτεσι Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

Πέμπτη
2/11

18.00

Αδελφότητα Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» «Σαλής ο μαύρος βαρκάρης» Ε. Μερκενίδου Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

21.00

«Τέχνη» Πάτμου «ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ Η μακαρίτισσα η Μητέρα της κυρίας» Ζ. Φεντώ Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Παρασκευή
3/11

10.00

Θεατρικός Όμιλος Νάξου
«Ο Διόνυσος»
«Το όνειρο του σκιάχτρου»
Ε. Τριβιζά
Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

18.00

Πατμιακή Σκηνή «Η απωλεσθείς κόρη» Μποστ Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

21.00

«Θεατρικό Εργαστήρι» ΔΕΠΤΑM Δήμου Μυτιλήνης «Τα μωρά τα φέρνει ο πελαργός»
Μ. Ρέππα –Θ. Παπαθανασίου
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

Σάββατο
4/11

18.00

Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) «Τα παντρολογήματα» Γκόγκολ Αίθουσα Γυμνασίου –Λυκείου Μήλου

21.00

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Η θαυμαστή Μπαλωματού»
Φ. Γκ. Λόρκα
Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»

22.30

 Τελετή λήξης

Συνεδριακό Κέντρο Μήλου
«Γ. Ηλιόπουλος»