16η Συνάντηση 

Τόπος: Λήμνος
Ημερομηνία: 10-20 Οκτωβρίου 2003
Συμμετοχή: 21 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
  • ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΜΥΡΙΝΑΣ ΛΗΜΝΟΥ
  • ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΛΑΪΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
[real3dflipbook id=”9″]
Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Παρασκευή
10/10

20.00

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Θέατρο «Μαρούλα»

21.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Ν. Ροδόπης «Γυναίκα και Δημιουργία» «Νεφέλες» του Αριστοφάνη Θέατρο «Μαρούλα»

Σάββατο
11/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Πνευματικού Κέντρου Οινουσσών «Γεώργιος Χ. Λεμός» «Ψάχνοντας για κορόιδα» του Ευγένιου Λαμπίς Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης Φ.Ο.Μ. «Ο Θεόφιλος» «Αποκάλυψις» (δραματοποίηση Α. Σεφτελή) Θέατρο «Μαρούλα»

Κυριακή
12/10

21.00

Θεατρική Ομάδα «Τέχνη» Πάτμου «Ο Πατέρας» του Αυγούστου Στρίντμπεργκ Θέατρο «Μαρούλα»

Δευτέρα
13/10

18.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου «Ο Πρωτευουσιάνος» του Γεώργιου Ρούσσου Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «Βότκα Μολότωφ» του Α. Τσέχωφ – Ν. Σάιμον Θέατρο «Μαρούλα»

Τρίτη
14/10

18.00

Αναγνωστήριο Αγιάσου «η Ανάπτυξη» (Λέσβος) «Ιφιγένεια εν μαύροις» του Δ. Ψαθά Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Ο Έβρος απέναντι» των Θ. Παπαθανασίου – Μ. Ρέππα Θέατρο «Μαρούλα»

Τετάρτη
15/10

12.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου «Ο πόλεμος της κουτσουλιάς» του Ε. Τριβιζά Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

18.00

«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω «Μόνο Λόγοι…» Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Τι είδε ο μπάτλερ» του Τζο Όρτον Θέατρο «Μαρούλα»

Πέμπτη
16/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Χορεύοντας με τη μοναξιά» (Θεατρικά Μονόπρακτα) Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος «Το Φως του Γκαζιού» του Πάτρικ Χάμιλτον Θέατρο «Μαρούλα»

Παρασκευή
17/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Μυκόνου (ΔΕΠΑ Δήμου Μυκόνου) «Χάρολντ και Μωντ» της Ξένιας Καλογεροπούλου  Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Θεατρική Ομάδα Χίου «Ένας επιθεωρητής έρχεται» του Τζ. Μπ. Πρίσλεϋ Θέατρο «Μαρούλα»

Σάββατο
18/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Ο Μορμόλης» του Ρ. Χάχφελντ Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Πατμιακή Σκηνή «Μαύρη Κωμωδία» του Π. Σάφφερ Θέατρο «Μαρούλα»

Κυριακή
19/10

18.00

Θεατρικός Όμιλος Πανεπιστημίου Κύπρου «Το Σκλαβί» της Ξένιας Καλογεροπούλου Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

21.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» «Ολόκληρος ο Σαίξπηρ… σε μια ώρα» των Borgeson, Long & Singer Θέατρο «Μαρούλα»

Δευτέρα
20/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Πάτμου «Η Τελετή» του Παύλου Μάτεσι Συνεδριακό κέντρο «Δελακούρα»

20.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» «Η Φαύστα» του Μποστ Θέατρο «Μαρούλα»

21.30

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Θέατρο «Μαρούλα»