15η Συνάντηση 

Τόπος: Λέσβος
Ημερομηνία: 1-12 Νοεμβρίου 2002
Συμμετοχή: 25 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
  • ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – Δ.Ε.Π.Τ.Α.Μ.
  • ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΛΑΪΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Παρασκευή
1/11

20.30

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης
Θεατρική Ομάδα Σάμου «Μια συνάντηση κάπου αλλού» του Ι. Καμπανέλλη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Σάββατο
2/11

12.00

Θεατρικό Εργαστήρι Ομήρειου Πνευματικού Κέντρου «Παραμύθι – Μύθοι – Μύθοι» θεατρική διασκευή του Γ. Γαλάντη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

17.30

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «ΝΟΡΑ» του Ίψεν Θέατρο Φ.Ο.Μ.

20.30

Θεατρικό Τμήμα Πνευματικού Κέντρου Δήμου Οιννουσών «Γ. Χ. Λεμός» «Μια χήρα ένα μυστικό και πολλά φιλιά» του Ν. Λάσκαρη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Κυριακή
3/11

17.30

«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω «Δον Κιχώτης» του Θερβάντες (Διασκευή: Μέντη) Θέατρο ΑΓΙΑΣΟΥ

20.30

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «Ο Πλούτος» του Αριστοφάνη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Δευτέρα
4/11

17.30

Θεατρική Ομάδα Νάξου «Ο Αρχίλοχος» «Ο Θείος Βάνιας» του Α. Τσέχωφ Θέατρο Φ.Ο.Μ.

20.00

Π.Α. Θεατρικό Εργαστήρι Κύπρου «Ο Κουνενές» του Κ. Πρετεντέρη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

22.00

Πατμιακή Σκηνή «Μετά τη βροχή» του Σ. Μπελμπέλ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Τρίτη
5/11

17.30

Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος «Γιατί τα παιδιά, ρε καθάρματα;» 2 Μονόπρακτα των Μπ. Μπρεχτ & Αντ. Δωριάδη Θέατρο Καλλονής

20.30

Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» «Μια κραυγή» του Ι. Νιωτάκη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Τετάρτη
6/11

19.00

Πολιτιστικό Κέντρο Μυτιλήνης Φ.Ο.Μ. «Ο Θεόφιλος» «Η υπόθεση της οδού Λουρσίν» του Ευγένιου Λαμπίς Θέατρο Φ.Ο.Μ.

20.30

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Η βασίλισσα των Θηβών» του Arnold Rabin Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Πέμπτη
7/11

12.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου «Ο Τσάρος με τη μακριά γενιάδα» (Θεατρικά Μονόπρακτα) Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

19.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Απόλλων» «Άμλετ ο Β’» του Μπόμπρικ Σαμ Θέατρο ΑΓΙΑΣΟΥ

Παρασκευή
8/11

17.30

Εκπολιτιστικός Θεατρικός Όμιλος Καλλονής (ΕΘΟΚ) «Η Αυλή των θαυμάτων» του Ι. Καμπανέλλη  Θέατρο Καλλονής

20.30

Θεατρική Ομάδα ΔΕΠΤΑ Μυκόνου «Καυγάδες στην Κιότζα» του Κάρλο Γκολντόνι Θέατρο Φ.Ο.Μ.

Σάββατο
9/11

17.30

Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου ΜΕΑΣ «Αρχίλοχος» «Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη Θέατρο ΑΓΙΑΣΟΥ

20.30

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Αλέξης ο Σφουγγαράς» & «Ο Δαίμονας» του Ιωάννη Μαγκλή Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Κυριακή
10/11

17.30

Θεατρική Ομάδα Πάτμου «Τέχνη» «Το κτήνος στο φεγγάρι» του Ρίτσαρντ Καλινόφσκι Θέατρο Φ.Ο.Μ.

20.30

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» «Καταφρόνιου» του Γιάννη Πασπάτη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Δευτέρα
11/11

20.00

Θεατρική Ομάδα Χίου «Εσπερινοί στην οδό Αστυάνακτος» της Τίνας Παπαδοπούλου Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

22.30

«Θεατρικό Εργαστήρι» ΔΕΠΑ Νέας Ορεστιάδας Έβρου «Σκουπίδια» του Γιάννη Ξανθούλη Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

Τρίτη
12/11

17.30

Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου «Αγάπη μου Ουάουα» του Φρανσουά Καμπώ Θέατρο Φ.Ο.Μ.

20.30

«Θεατρικό Εργαστήρι» ΔΕΠΤΑ Δήμου Μυτιλήνης «Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης