14η Συνάντηση 

Τόπος: Κως
Ημερομηνία: 5-14 Οκτωβρίου 2001
Συμμετοχή: 26 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
  • ΔΗΜΟΣ ΚΩ
[real3dflipbook id=”11″]
Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Παρασκευή
5/10

18.30

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Η Βεγγέρα» του Η. Καπετανάκη Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

21.30

Ε.Θ.Ο Καλλονής Λέσβου «Ο Κουνενές» του Κ. Πρετεντέρη Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

Σάββατο
6/10

18.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Απόλλων» «Ο Τελευταίος Πόλεμος» του Γ. Θεοτοκά Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Τα παντρολογήματα» του Ν. Γκόγκολ Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

Κυριακή
7/10

17.00

Θεατρικό Εργαστήρι ΔΕΠΤΑ Μυτιλήνης «Ανέβα στη στέγη να φάμε το σύννεφο» του Γ. Ξανθούλη Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Σύλλογος Γυναικών Χίου «Μόνο Λόγοι…» Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

Θεατρικό Τμήμα Πνευματικού Κέντρου Δήμου Οινουσσών «Γ. Χ. Λεμός» «Ματωμένος Γάμος» του Φ. Γκ. Λόρκα Ρωμαϊκό Ωδείο

Δευτέρα
8/10

17.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» «Οι εκτελεστές» του Γ. Σκούρτη Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Θεατρική Ομάδα Χίου «Κλέψε λιγότερο» του Ντάριο Φο Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

Αναγνωστήριο Αγιάσου «η Ανάπτυξη» «Του νεκρού αδερφού» Ρωμαϊκό Ωδείο

Τρίτη
9/10

17.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «Οίκος Ευγηρίας» του Μ. Κορρέ Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Φ. Ε. Ξάνθης «Οδός Ονείρων» «Αφησέ με να έρθω μαζί σου» (μονόπρακτα) Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» «Μήδεια» του Μποστ Ρωμαϊκό Ωδείο

Τετάρτη
10/10

17.00

Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος «Το αταίριαστο ζευγάρι» του Ν. Σάιμον Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Θ.Ο.Π.Σ. Κεφάλου «Χειμερινές Διακοπές» του Ν. Φρήμαν Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω «Όρνιθες» του Αριστοφάνη Ρωμαϊκό Ωδείο

Πέμπτη
11/10

17.00

Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» «Η κλεψά» της Ρ. Ορφανουδάκη Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Η κόμισσα της φάμπρικας» των Γιαλαμά – Πρετεντέρη Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

Θεατρική Ομάδα Νάξου «Ο Διόνυσος» «Η τραπεζαρία» του Α. Ρ. Γκέρνεϋ Ρωμαϊκό Ωδείο

Παρασκευή
12/10

17.00

Θ. Ο. Αγ. Μαρίνας Ξυλιάτου – ΚΥΠΡΟΣ «Φωνάζει ο κλέφτης» του Δ. Ψαθά Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Θεατρική Ομάδα Πάτμου «Ο επιθεωρητής έρχεται» του Τ. Πρίσλεϋ Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

22.00

Πατμιακή Σκηνή «Η φαλακρή τραγουδίστρια» του Ε. Ιονέσκο Ρωμαϊκό Ωδείο

Σάββατο
13/10

17.00

Θεατρική Ομάδα «Τέχνη» Πάτμου «Επέτειος, Αρκούδα, Πρόταση γάμου» του Α. Τσέχωφ Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

19.30

Πολιτιστικός Σύλλογος Γαλησσά Σύρου «Ένας ιππότης για τη Βασούλα» των Γιαλαμά – Πρετεντέρη Θερινός ΟΡΦΕΑΣ

Κυριακή
14/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Ροζ Μολότωφ» του Θ. Παπαθανασίου – Μ. Ρέππα Χειμερινός ΟΡΦΕΑΣ

21.00

Θεατρική Ομάδα Μυκόνου (ΔΕΠΑ Δήμου Μυκόνου) «Λα Νόνα» των Ρομπέρτο Κόσσα Θερινός ΟΡΦΕΑΣ