12η Συνάντηση 

Τόπος: Πάτμος
Ημερομηνία: 2-12 Σεπτεμβρίου 1999
Συμμετοχή: 23 Ομάδες

Διοργάνωση:

  • ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ
  • ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΛΑΪΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ
  • Ν.Ε.Λ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
  • ΔΗΜΟΣ ΠΑΤΜΟΥ
Πρόγραμμα Παραστάσεων

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

Πέμπτη
2/09

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Δημοτικό Σχολείο

21.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Αστεγοι» «Γανανομάτα – Η κόρη της Κυρά Θάλασσας» του Γ. Τσουκαλοχωρίτη Δημοτικό Σχολείο

Παρασκευή
3/09

10.00

Επίσκεψη – ξενάγηση στο Ιερό Σπήλαιο της Αποκάλυψης και την Ι. Μονή Αγ. Ιωάννου του Θεολόγου

18.30

Φοιτητική θεατρική ομάδα Πανεπιστημίου Αιγαίου «Ο Άη-Βασίλης είναι σκέτη λέρα» του Ζοζιάν Μπαλασκό ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρικό Εργαστήρι Ν. Ορεστιάδας «Μπαμπάδες με ρούμι» των Θ. Παπαθανασίου – Μ. Ρέππα Δημοτικό Σχολείο

Σάββατο
4/09

09.00

Εκδρομή στα νησιά Αρκιοί και Μαράθι

18.30

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου «Το θεριό του ταύρου» του Αζίζ Νεσίν ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου «Ο Ψηλορείτης» «Αιχμάλωτοι της παράδοσης» του Μ. Πιτυκάκη Δημοτικό Σχολείο

Κυριακή
5/09

11.00

Αναγνωστήριο Αγιάσου «η Ανάπτυξη» «Αγία Σιών» του Αντώνη Μηνά ΠΑΤΜΙΟΝ

18.30

Θεατρική Ομάδα Πάτμου «Το Ενυδρείο» του Κ. Μουρσελά Παλιό Σχολείο Χώρας

21.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου «Θεσμοφοριάζουσες» του Αριστοφάνη Δημοτικό Σχολείο

Δευτέρα
6/09

11.00

Σύσκεψη θεατρικών ομάδων

ΠΑΤΜΙΟΝ

18.30

Λαϊκή Σκηνή Μ.Ε.Α.Σ. Λήμνος «Λουμπάγκο» του Μ. Κορρέ ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρική Ομάδα «ΧΑΛΚΑΝΩΡ» Ιδαλίου Κύπρου «Το κουνούπι» του Ρουτζάντε Δημοτικό Σχολείο

Τρίτη
7/09

11.00

Σεμινάριο σκηνογραφίας

18.30

Θεατρική Ομάδα «ΟΝΕΙΡΟ» ΟΤΕ Λήμνου «Ονειρεύομαι το Νότο» του Τ. Ουίλιαμς ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρική Ομάδα Νάξου «Ο Διόνυσος» «Κοινός λόγος» της Έλλης Παπαδημητρίου Δημοτικό Σχολείο

Τετάρτη
8/09

11.00

Σεμινάριο σκηνογραφίας

18.30

«Θεατρικό Εργαστήρι» Πνευματικού Κέντρου Δήμου Κω «Ο Αρχοντοχωριάτης» του Μολιέρου ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Σύλλογος Σύρου «Απόλλων» «Ελίζα» της Ξένιας Καλογεροπούλου Δημοτικό Σχολείο

Πέμπτη
9/09

09.00

Εκδρομή στα νησιά Αρκιοί και Μαράθι

18.30

Πατμιακή Σκηνή «Με πτώμα δεν γίνεται απιστία» του Κ. Μουρσελά ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρική Ομάδα Μυκόνου (ΔΕΠΑ Δήμου Μυκόνου) «Δον Καμίλο» του Σ. Πατατζή Δημοτικό Σχολείο

Παρασκευή
10/09

10.00

Επίσκεψη – ξενάγηση στο Ιερό Σπήλαιο της Αποκάλυψης και την Ι. Μονή Αγ. Ιωάννου του Θεολόγου

18.30

Ε.Θ.Ο Καλλονής Λέσβου «Το θεριό του ταύρου» του Αζίζ Νεσίν ΠΑΤΜΙΟΝ

21.00

Θεατρική Ομάδα Χίου «Ρομέος κε Ιουλιέτα» του Μποστ Δημοτικό Σχολείο

Σάββατο
11/09

11.00

Θεατρικό Τμήμα Πνευματικού Κέντρου Δήμου Οινουσσών «Γ. Χ. Λεμός» «Ανθρώπων Έργα» ΠΑΤΜΙΟΝ

18.30

Θεατρική Ομάδα «Τέχνη» Πάτμου «Λευκή πριγκίπισσα» του Ράινερ Μαρία Ρίλκε περιοχή «Φράγκισσα» Χώρας

21.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» «Μήδεια» του Μποστ Δημοτικό Σχολείο

Κυριακή
12/09

11.00

Θεατρική Ομάδα Καλύμνου «Το φάντασμα του Ραμόν Νοβάρο» του Π. Μάτεσι ΠΑΤΜΙΟΝ

18.30

Θεατρική Ομάδα Λέρου «Λευκή πριγκίπισσα» του Ράινερ Μαρία Ρίλκε Δημοτικό Σχολείο

21.00

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

Δημοτικό Σχολείο